«Найскладніша місія в історії». NASA планує повернути до життя телескоп Spitzer

«Найскладніша місія в історії». NASA планує повернути до життя телескоп Spitzer

Spitzer використовує інфрачервоне випромінювання для вивчення далеких куточків Всесвіту (Фото:NASA)

Spitzer використовувався для вивчення далеких куточків космосу до 2020 року. Однак зараз космічне відомство США подумує про те, як відновити його роботу. Вони вважають, що це буде надзвичайно складно, проте необхідно.

Старий телескоп, який працював протягом 17 років, був відключений, в основному для того, щоб звільнити ресурс для Вебба. Останній теж вивчає далекі об’єкти в космосі за допомогою інфрачервоного випромінювання.

Однак тепер фахівці NASA замислюються про те, щоб повернути його до життя.

Проєкт роботизованої місії вже готовий і має бути запущений у 2026 році.

Для його втілення було залучено інвестиції розміром 250 тис. доларів.

Необхідність воскресіння Spitzer пояснюється тим, що він вів спостереження на інших довжинах хвиль, ніж Вебб. Поєднавши їхні свідчення, можна було б отримати повну картину віддалених куточків космосу.

Але є й складнощі. Старий телескоп розташовується дуже далеко — на відстані, що дорівнює двом відстаням від Землі до Сонця.

Тому дістатися до нього буде складно.

Зробити це планується за допомогою роботизованих пристроїв і технології Rhea. Місія «перезапустить Spitzer, підтвердить, що він відновив свої початкові робочі характеристики, і… залишиться поблизу, щоб діяти як високошвидкісний ретранслятор даних на Землю, тим самим відновивши Spitzer до його повної ефективності», — йдеться в офіційній заяві.