«В державі є прогалина у повазі до інвестора». Голова Федерації роботодавців Олійник про обшуки, обстріли, лобізм та скло — інтерв’ю NV

«В державі є прогалина у повазі до інвестора». Голова Федерації роботодавців Олійник про обшуки, обстріли, лобізм та скло — інтерв'ю NV

Дмитро Олійник, голова Ради Федерації роботодавців України, співвласник Костопольского заводу скловиробів (Фото:Олександр Медведєв / NV)

Навесні силовики провели обшуки у бізнесмена Дмитра Олійника, його родичів та партнерів. Попри це, один з найпублічніших лобістів українського бізнесу продовжує інвестувати в сімейні компанії та намагається змінити правила гри в економіці України.

«До мене і моїх партнерів, Івана та Дмитра Олійників, вранці 25 квітня увірвалися правоохоронці із класичним маски-шоу з дев’яностих», — так відомий інвестбанкір Ігор Мазепа в колонці для NV Бізнес описав події, пов’язані з купівлею Майницького газового родовища. Компанія, яка володіє спецдозволом на його розробку, так і не змогла розпочати видобуток газу. Але її продавці вирішили, що за допомогою обшуків, вилучення грошей та арешту рахунків, вони зможуть отримати доплату. Саме на такій версії наполягав Мазепа.

Але саме після цих обшуків широкому загалу стало відоме ім’я Дмитра Олійника, за якого вступилися інші бізнесмени. Олійник з 2010 року очолює Раду Федерації роботодавців України — це один з найбільших легальних лобістів інтересів українського бізнесу.

Зазвичай керівники та спікери подібних асоціацій є найманими менеджерами та не мають власних активів. Але Дмитро Олійник в першу чергу відомий як один з найголовніших фахівців у виробництві скла і склотари. Його родина має великий свинокомплекс, переробляє торф та пробує сили у видобутку газу. Перед початком інтерв’ю він жартівливо розповів, що після ознайомлення з попередніми питаннями NV Бізнес вони з синами вирішили, що прийде не журналіст, а шпигун. Під час двогодинної розмови Олійник так і не розкрив всі активи, якими володіє його сім’я: «Шукайте в реєстрах!».

Проте дуже натхненно і відверто він розповідає про Маніфест42. Це звернення до можновладців, яке 42 українські компанії створили саме після обшуків по газовому родовищу. Його автори пропонують створити платформу для протистояння тиску правоохоронців та створити реєстр нечесних силовиків.

В інтерв’ю NV Бізнес Дмитро Олійник розповів про деталі обшуків, руйнування і відновлення свинокомплексу після російських обстрілів, перспективи виробництва в Україні склотари та віконного скла і про специфіку роботи Федерації роботодавців, яка іноді не передбачає публічності.

«В державі є прогалина у повазі до інвестора». Голова Федерації роботодавців Олійник про обшуки, обстріли, лобізм та скло — інтерв'ю NV

В ситуації з газовим бізнесом Дмитро Олійник та його діти зіштовхнулися зі свавіллям правоохоронних органів / Фото: Олександр Медведєв / NV

Газова історія

— Ви вирішили інвестувати у видобуток газу разом з Ігорем Мазепою. Чому?

— Це була ідея Ігоря. Партнером в цьому бізнесі є не я, а Іван, мій молодший син.