В Україні теж буде видно. Зовсім скоро жителі планети зможуть спостерігати метеорний потік Персеїди

В Україні теж буде видно. Зовсім скоро жителі планети зможуть спостерігати метеорний потік Персеїди

Метеорний потік можна буде побачити неозброєним поглядом (Фото:pixbox77/Depositphotos)

Персеїди проходять щорічно з кінця липня до середини серпня. Цього року їх буде добре видно в північній півкулі через фазу Місяця.

Видовищне явище можна буде спостерігати протягом кількох тижнів. Але найбільш яскравим воно буде ближче до кінця, тобто, 12−13 серпня.

Це пояснюється низькою освітленістю Місяця — лише 10%. Супутник не буде затьмарювати метеори, тому у жителів частини Землі є високий шанс їх побачити.

Зокрема, в Україні метеорний потік найкраще буде видно з 23.00 до 5.00.

При цьому для спостереження за ним не знадобляться ні телескоп, ні навіть бінокль. Швидкість потоку метеорів буде досить високою — близько 100 об’єктів на годину. Візуально вони нагадуватимуть спалахи і вогняні смуги, що пролітають у нічному небі. Обивателі називають це явище зорепадом, але до зірок Персеїди відношення не мають.

Раніше цього року земляни спостерігали видовищний і яскравий метеорний потік Ліриди. Це сталося у квітні.

Падіння одного з метеоритів, який осяяв небо зеленим світлом, викликало переполох серед українців. Явище було настільки незвичайним, що багато хто не відразу здогадався про його космічне походження. А дехто навіть вважав спалах наслідком використання якоїсь зброї.