«Це не означає, що грошей не буде, але». Охочих виділяти кошти Україні все менше і менше — міністр фінансів Марченко

«Це не означає, що грошей не буде, але». Охочих виділяти кошти Україні все менше і менше — міністр фінансів Марченко

Сергій Марченко, міністр фінансів України (Фото:NV)

Україна 2024 року потребує $43 млрд зовнішнього фінансування державного бюджету, залучити їх буде складніше, ніж цього року.

Про це, як повідомляє Інтерфакс-Україна, заявив міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі національного телемарафону.

«Охочих виділяти кошти все менше і менше. Але це не означає, що коштів не буде, і це не означає, що ми перестали працювати. Ми цього року гарантовано забезпечуємо близько $42 млрд зовнішнього фінансування дефіциту бюджету. Я сподіваюся, і ми робимо все можливе для того, щоб це було гарантовано і в 2024 році», — сказав він.

Марченко зазначив, що це питання обговорювали на засіданні керівного комітету Міжвідомчої донорської Координаційної платформи для України, яке відбулося 26 вересня.

За його словами, складнощі зовнішнього фінансування пов’язані, зокрема, з тим, що з кожним місяцем зростають питання з приводу того, наскільки платники податків країн-партнерів готові фінансувати Україну.

«Але це діалог, ми показуємо переваги, ми показуємо, що буде, якщо вони нам не будуть давати кошти, ми показуємо наші успіхи і ту шалену роботу, яку роблять наші збройні сили, стримуючи одну з найбільших армій світу», — наголосив міністр фінансів.

«І я вважаю, що у нас достатньо аргументів і підстав не просто просити, а вимагати підтримку. І ми готові робити всі необхідні реформи і заходи для того, щоб ця підтримка надходила нам своєчасно і в повному обсязі», — заявив Марченко.

Він також повідомив, що 2024 року у фінансуванні інфраструктурних проєктів у рамках відновлення також робиться розрахунок на зовнішнє фінансування, оскільки наявних цього року на ці цілі коштів від конфіскації активів «дочок» російських Сбербанку і ВЕБ вже не буде, як і половини відрахувань від прибутку Нацбанку.

Марченко закликав Верховну Раду стримати свої бажання вносити суттєві зміни до держбюджету, оскільки він збалансований і 53% його витрат спрямовано на безпеку й оборону.

Він також підкреслив, що Мінфін наполягає на переведенні «військового» податку на доходи фізосіб (ПДФО) з 1 жовтня від місцевих бюджетів до держбюджету на виробництво військової техніки та закупівлю дронів.

За його словами, до війни надходження «військового» ПДФО до місцевих бюджетів становило 14 млрд грн на рік, тоді як сьогодні — понад 100 млрд грн, і ці кошти використовуються неефективно, про що свідчить, зокрема, понад 200 млрд грн залишків на рахунках місцевих бюджетів.