Швейцарський банківський гігант чекає на $17 млрд збитків від поглинання Credit Suisse

Швейцарський банківський гігант чекає на $17 млрд збитків від поглинання Credit Suisse

Credit Suisse та UBS (Фото:DENIS BALIBOUSE Reuters)

Швейцарський банківський гігант UBS розраховує на $17 млрд збитків від поглинання свого конкурента Credit Suisse.

Швейцарський банківський гігант UBS очікує на фінансовий удар у розмірі близько $17 млрд від поглинання Credit Suisse.

Про це пише Reuters із посиланням на презентацію банку.

Швейцарський UBS оцінює негативний вплив коригування справедливої вартості активів та зобов’язань об’єднаної групи у розмірі $13 млрд.м.

Також у банку бачать потенційні судові та нормативні витрати у розмірі $4 млрд, пов’язані з відпливом капіталу.

UBS зафіксує разовий прибуток, пов’язаний із так званим негативним гудвілом у розмірі $34,8 млрд, купивши Credit Suisse за частину його балансової вартості.

Якщо банк закриє операцію наступного місяця, фінансова подушка допоможе поглинути потенційні збитки і може призвести до збільшення прибутку кредитора у другому кварталі.

В UBS зазначили, що оцінки були попередніми, і цифри можуть суттєво змінитись пізніше. Також у банку зазначили, що після цього можуть зареєструвати положення щодо реструктуризації.

Раніше Reuters повідомляв, що швейцарський банківський гігант UBS може продати Credit Suisse після поглинання.

Банківський гігант UBS купив банк Credit Suisse, що опинився в складному становищі. Ціна угоди склала 3 млрд швейцарських франків ($3,24 млрд). В результаті цього власники високоприбуткових облігацій втратять $17 млрд.

У жовтні на тлі падіння акцій банку почали поширюватися чутки про його фінансову нестійкість. Керівництво Credit Suisse тоді намагалося переконати інвесторів та клієнтів у тому, що йому нічого не загрожує. Водночас топменеджер однієї з фірм, з якою пов’язаний Credit Suisse, зазначив, що, на його думку, кредитор є найгіршим великим банком у Європі.

Через кілька днів банк оголосив про намір викупити свій борг на $3 млрд, щоб спростувати чутки про фінпроблеми банку. Крім цього, Credit Suisse довелося сплатити у Франції штраф у розмірі €238 млн , щоб врегулювати розслідування щодо ухилення від сплати податків та відмивання грошей.

У листопаді Credit Suisse продав основну частину підрозділу сек’юритизованих продуктів фонду Apollo для вивільнення капіталу.

На початку 2023 року швейцарський банк показав катастрофічний звіт — банк повідомив про найбільші річні збитки з часів фінансової кризи 2008 року, після чого втратив одного зі своїх головних акціонерів.