«Скільки грошей Україна може прийняти — можна подивитись на приклад Польщі, яка за перші 20 років реформ отримала $200 млрд прямих іноземних інвестицій (а Україна — $50 млрд). Україна може на рік обробляти до $20 млрд прямих іноземних інвестицій. Більше — буде важко. Не буде вистачати і трудових ресурсів, і матеріальних. Так що $1 трлн ми за рік не зможемо обробити, це неможливо», — сказав Фіала.
Він також зазначив, що українські підприємства протягом останніх 10 років витрачали на капітальні інвестиції менше 20% від ВВП (який в останні роки становить $160−166 млрд), а цей показник має бути на рівні 25% ВВП.
«Тобто це ще $20−30 млрд внутрішніх інвестицій, які система може переробити. Це — цифри, на які ми повинні орієнтуватися після війни», — сказав бізнесмен.
Говорячи про обсяги міжнародної допомоги, Фіала зазначив, що досягнуті угоди з МВФ, G7 та Євросоюзом принесуть Україні $115 млрд.
«Ці $115 млрд повністю закривають наш бюджетний дефіцит до березня 2027 року. А це для бізнесу дуже важливо, це передбачуваність та макроекономічна стабільність», — резюмував він.
https://www.youtube.com/embed/rLisIpXSXbs
*Володіє сайтом NV.ua, журналом NV, Радіо NV