Зовсім не грибок. Легендарний єгипетський археолог розповів про справжню причину прокляття гробниць і як від нього вберегтися

Зовсім не грибок. Легендарний єгипетський археолог розповів про справжню причину прокляття гробниць і як від нього вберегтися

Єгипетські гробниці небезпечні для дослідників (Фото:Leonid_Andronov/Depositphotos)

Відомий єгипетський археолог Захі Хавасс спростував заяви про існування так званого «прокляття фараонів» або «прокляття Тутанхамона».

Популярність гробниці фараона Тутанхамона приніс британський археолог Говард Картер, який виявив її 1922 року.

Смерть кількох людей, пов’язаних із відкриттям гробниці, породила чутки про прокляття, яке могло спіткати тих, хто турбує стародавні поховання.

Багато вчених вважають, що корінь проблеми був у специфічному грибку. Але в легендарного єгиптолога й археолога є своє поясненням.

Захі Хавасс вважає, що «прокляття фараонів» має наукове пояснення. У гробниці з мумією можуть міститися невидимі мікроби, здатні викликати інфекції в археологів, які входять туди відразу після відкриття. Щоб уникнути цього, Хавасс і його колеги вживають запобіжних заходів, залишаючи місце розкопок на півгодини після відкриття, щоб забезпечити «очищення» приміщення від мікробів, присутніх у повітрі.

Археолог наводить приклад своєї роботи з нещодавно виявленою гробницею, де він запропонував підняти кришку саркофага, щоб свіже повітря могло проникнути всередину. Після цього, через півгодини, він провів дослідження без жодних негативних наслідків.

Він підкреслює, що такі заходи безпеки допомагають уникнути небезпек, пов’язаних із «прокляттям».